Tarihçe

1978

Kuruluş

Mehmet İrfan Cengiz tarafından Kurulan Arsan Arıtma ve İnşaat A.Ş., dönemin yükselen altyapı faaliyetlerini karşılamaya başladı.

1992

Güney Çelik

Demir – Çelik sektörüne giriş yapan Arsan Group, Adana’da Güney Çelik adıyla istihdam sağlamaya ve imalat yapmaya başladı.

2003

Doğalgaz

Doğalgaz dağıtımı sektörüne giriş yapan Arsan Group; Çorlu, Yalova, Kahramanmaraş ve İnegöl olmak üzere 4 ilde, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan dağıtım lisansı alarak doğalgaz dağıtımına başladı.

2005

Gayrimenkul

Koz Mesa gibi Türkiye’nin büyük ve bilinen projelerinin altına imzasını aran Arsan Group, gayrimenkul geliştirme sektörüne adımını attı.

2006

Enerji

118 mW kurulu gücüyle Türkiye Elektrik Piyasası’nda faaliyet gösteren Arsan Group Enerji Şirketleri, 7 tane hidroelektrik santrali ile 30 yılı aşkın süredir Türkiye’nin enerjisine enerji katmaya devam etmekte.

2010

Turizm

Arsan Group, inşaat sektörüne Divan Çorlu Otel’in taahhüt ve imalatıyla başlamıştır. Diğer sektörlerde gösterdiği başarısını, Türkiye’nin gelişen inşaat sektöründe yenilikçi, inovatif ve kollektif çalışmalarıyla göstermektedir.

2016

Enerji Ticareti

Arsan Group Enerji Şirketleri tamamlanmış 7 tane proje ve toplam 118 MW kurulu gücüyle Türkiye Elektrik Piyasası’nda faaliyet göstermektedir.

2018

Gıda ve Ürün Ticareti

 


Doğalgaz Dağıtım Hizmetleri ve Ticareti, Demir Çelik Sanayi, Yenilenebilir Enerji Sektörü, Gayrimenkul Geliştirme Faaliyetleri, Turizm ve Tarım

Sektörler